Kardamom celý černý, celý TRS 50g
Oteplovací koření, chuť měkkého dřeva s kouřovoým, zemitým nádechem. Normální činnost trávicího traktu. Normální činnost ledvin, močový systém.
Kategorie: | Koření jednodruhové |
---|
Kardamom černý celý
Kardamom je koření získávané ze semen několika druhů rostlin z rodů Elettaria a Amomum z čeledi zázvorníkovitých.
Na rozdíl od zeleného kardamonu, který je považován za "chladící" koření, černý kardamom je "oteplovací" koření. Je proto základem každé garam masala s hřebíčkem, skořicí a černým pepřem. Semena mají dechovou vůni a chuť měkkého dřeva s kouřovoým, zemitým nádechem. Používají se pro příjemnou hloubku směsi masala a koření v tandoori stylu.
Černý kardamom, také známý jako hnědý, větší, dlouhý nebo nepálský kardamom, z druhu Amomum subulatum, pochází z východního Himálaje a obvykle se pěstuje ve východním Nepálu, Sikkimu a částech oblasti Darjeeling v Západním Bengálsku (Indie) a jižním Bhútánu.
Zdravotní tvrzení týkající se léčivé rostliny kardamovníku obecného ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální činnost trávicího traktu. Normální činnost ledvin, močový systém. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Normální činnost nervové soustavy. Normální funkce dýchacího systému.
Kardamom černý je u nás známý také pod lidovým názvem egyptský pepř a mouřenínský pepř. Už Řekové a Římani ho používali jako koření i léčivo. Na dálném východu se kardamom přidává do tradičních pokrmů, místní ho mají rádi i v čaji nebo kávě. Chuť kardamomu je těžší, dá se snadno rozpoznat jeho kouřové aroma. Ve vaší kuchyni ho zkuste přidat k masu, do polévek, marinád, skvěle oživí asijskou kuchyni.
Vůně a chuť: těžší dřevitá chuť s nádechem uzeného
Použití v kuchyni:do indických jídel, nápojů, tučná masa, skopové, hovězí, do asijských jídel - vývar, dušené maso
Složení: černý kardamom.
Skladovat v chladu, suchu a chránit před světlem.
Vlastnosti: Nutno uvést žádné nutriční hodnoty.
Kardamom černý je u nás známý také pod lidovým názvem egyptský pepř a mouřenínský pepř. Už Řekové a Římani ho používali jako koření i léčivo. Na dálném východu se kardamom přidává do tradičních pokrmů, místní ho mají rádi i v čaji nebo kávě.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.