Moxa kuželíky na aku. jehly á 200 ks, 1 × 1,5 cm

Moxováním neboli využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla - postižených ploch, nebo akupunkturních bodů.

Můžeme doručit do:
27.12.2024
Skladem
Kód: 33092
Značka: PRAGON
230 Kč
Kategorie: Moxa

akupunkturní pomůcka

Balení obsahuje moxovací kuželíky na akupunkturní jehly - sálání pelyňku á 200 ks válec 1 × 1,5 cm

Knihy o moxování

Moxování v tradiční čínské medicíně, Ondrej Bangha
Baňkování a moxování pro maséry - Zdeněk Šos

Moxováním neboli využíváním tepla hořícího pelyňku se dociluje prohřátí, zklidnění a uvolnění vybraných míst těla - postižených ploch, nebo akupunkturních bodů.

Využívá znalostí tradiční čínské akupunktury, kdy teplo pelyňku prostupuje tělem do hloubky a vstupuje do akupunkturních drah.

Je třeba zdůraznit, že se k prohřívání používá přírodního způsobu aplikace- tepla sálajícího při doutnání nejjemnějších částí mladých květů čínského pelyňku

Jak moxování funguje?

Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, která k obtížím přistupuje na základě celostního přístupu, kdy se sálavým hluboko prohřívajícím teplem uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama.

Starověký klasik Pien-Čchue (5.st.př.n.l.), který se poprvé v historii ve svých dílech zabýval výhodami moxování oproti akupunktuře, zdůrazňoval, že význam moxování spočívá v tom, že se tělu dodává nová energie, která může být použita za podmínek nedostatku i nadbytku, a to jako protiklad k akupunktuře, kterou je možno použít pouze, pokud má tělo dostatek vlastní vitální energie, a kterou nedoporučoval u oslabených osob, neboť by mohla ještě více prohloubit jejich slabost. Zdůrazňoval proto mj. význam používání moxy u oslabených a starých osob. V Úvodu do medicíny (dílo z roku 1575) se říká: "Když nemoc přestane odpovídat na bylinky a akupunkturu, doporučuje se moxování".

O pelyňku

Lístky pelyňku (Artemisia chinensis) mají za sebou dlouhou tradici používání; čínská medicína jim přisuzuje teplou (jangovou) povahu, hořkou a pálivou chuť, účinky na doplnění krve a energie čchi. Používá se jich u potížích z chladu a vlhkosti. Nejčastěji se používá "vata" z kvítků pelyňku formovaná do doutníků, které umožňují snadnou aplikaci.

Vůně hořícího pelyňku u většiny lidí navozuje pocit uvolnění. Po celém světě má pelyněk pověst byliny, která chrání před zlem. V lidové tradici se pelyňkem plnily polštářky na spaní, aby spánek nebyl rušen zlými sny.

Více o moxování v článku Moxa a moxování pro vaši kondici.

Čtete pozorně instrukce na etiketě
Moxu zapalujte svíčkou, nebo zapalovačem
Nejlépe se zhasíná zamezením přístupu vzduchu (např. skleněná zhasínátka.), popř. ponořením do vody
Používejte v bezpečné vzdálenosti od hořlavých látek
Pozor na možnost popálení!
Akujehla musí umožnit umístění kuželíku alespoň 3 dm od pokožky!
Nepoužívejte je-li kuželík prasklý
Určeno kvalifikovaným akupunkturistům

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu